, , ,

Mit tehetsz, ha kutyád fél a viharban?

Vihar félelmetes az állatok számára.

A vihar hangjai a legtöbb állatot megrémiszti. A villámlás a dörgés, a szél süvítése félelmet és rettegést vált ki az állatokból. Azonban rosszabb esetben agresszívvé is válhat és kárt tehet valamiben vagy akár magában is. Piros és kutyájuk történetét szeretném megosztani veled, hogy hogyan segítette őket át a RESCUE® keverék az év viharának éjszakáján.

Pirossal pár éve találkoztam az egyik szakmai előadásom alkalmával, aztán rendre összefutottunk különböző rendezvényeket. hasonló gondolkodásunk a világról összetart minket, nem engedte, hogy elsodródjunk egymástól nagyon messzire. Így alkalmanként szoktunk beszélgetni, ahogy pár nappal ezelőtt is történt.Ekkor mesélte el, hogy milyen jószolgálatot tett a RESCUE® csepp nekik , amikor rátört a vihar Budapestre és a vagány, egyébként nem félős harcedzett kutyájuk elkezdett rettegni.

Megkértem Pirost, hogy írja ezt le nekem, azért, hogy megoszthassam veletek,a segítés egyik módját, ha fél a viharban a kutyátok. Természetesen bármely állatnak tudtok a RESCUE® keverékkel segíteni, ha fél a viharban. De ne csak ekkor jusson eszetekbe, hanem:

  • zajos ünnepekkor (szilveszter, augusztus 20.)
  • közlekedési zajok megrémisztik
  • vakuval való fényképezéstől fél
  • hétköznapi hirtelen zajok (pl. redőny leeresztése, ajtó csapódás)
  • ha vadászat van a környéketeken

Viharos levél

„Szia Kriszti,

Lassabban jutottam ide, mint gondoltam, de hozom a történetünket a kutyánkról és az augusztus eleji viharokról, de egy kicsit messzebbről kezdem a történetmesélést, mert a gyökere korábbra datálódik.

Befogadott, 7 éves labrador-rottweiler keverék kutyáról van szó, akit élete első évében bántottak, a második életévében pedig nagy szabadságban élt: napokra elment az akkori otthonából és járta, vadászta a környező erdőket, mezőket, éjjel az ég -és bizonyára bokrok- alatt hálva. Ezután, több mint 5 évvel ezelőtt került hozzánk egy kertvárosi környezetbe. Alapvetően kint tartjuk őt, hiszen a kintlét amúgy is a sajátja.

Néhány évvel ezelőtt, amikor a Szilveszter éjszakai tűzijáték ricsaja már a kertvárosban is kibírhatatlan hangerejűvé vált, elkezdtük őt behívni a házba. Ez szemmel láthatóan segítség volt a számára, de a feszültség, félelem nyilvánvaló volt. Nem tudott megnyugodni úgy igazán semmitől, hiába sötétítettünk be és hiába szólt zene, hogy tompítsuk a fényeket és a zajt. Néhány évvel ezelőtt ismerkedtem meg veled és a Bach, így a Rescue cseppekkel közelebbről. Azóta egyre nagyobb tudatossággal használjuk a cseppeket Szilveszterkor. 

Mindezzel együtt, a másfél héttel ezelőtti viharok alkalmával meglepő dolog történt. A párom már ébren volt és a tetőn foglalatoskodott a vihar által okozott károkkal amikor is én felébredtem és láttam, hogy a kutya bent van a házban és annyira fél, hogy a lábai között maga alá húzott farka a hasáig kunkorodott nagy ijedtségében. Kinti kutya létére „nem szívbajos” egy eb, de ez a vihar sokkal intenzívebb volt, mint amit valaha jómagam is láttam. Az elképesztően hangos és egymást gyorsan követő mennydörgéseket kísérő villámoktól szinte nappali fény gyúlt minden alkalommal, amikor becsapott a következő. Behívtam a kutyust a fürdőszobába, ami a legkisebb méretű helyiség, a legkisebb ablakkal, s így a legkevesebb fényvillanással. Mielőtt magam is követtem őt és mellékuporodtam a földön, automatikusan nyúltam a Rescue cseppekért. Egyik kezemmel öleltem a kutyát, a másikkal igyekeztem mihamarabb letekerni a kupakot és a pipettával felszívni a már jól bevált cseppeket. A sötétben és egy kézzel azonban elsőre nem sikerült mind a 4 cseppet felszívni, amit szándékoztam, csak kettőt. Miközben próbáltam felszívni a maradék 2 cseppet, hogy teljes legyen az adag, egyszer csak azt vettem észre, hogy a felbátorodott kutyus lábra állt és türelmetlenül lefetyelte ki a tenyeremből az adag első felét, még mielőtt nyújtottam volna neki a kezemet. 🙂

Aztán megkapta az adag másik felét is, simogattam még egy kis ideig és perceken belül megnyugodott annyira, hogy már nem a lehető legkisebb gömböc formáját öltötte, hanem lazán feküdt a padlón már egyedül is, amíg aztán mindketten a beázással foglalkoztunk. Az éjszaka hátralévő óráit békésen elterülve töltötte egy szőnyegen. Idővel persze aztán a vihar is elcsöndesedett.

Remélem, jó hasznát veszed és sokakhoz eljut az, hogy mekkora segítség ez a fajta támogatás az állatoknak is.” – 2023.08.17.

Vihar alkalmával sok állat retteg.
Ha fél a vihartól a RESCUE® keverék jó alternatíva lehet.

És még mit tehetsz, ha vihar van?

  • Ne hagyd egyedül, ha csak lehet. Vidd be magadhoz, vagy legyél vele, ha vihar van.
  • Nézd meg, hogy biztosan be vannak-e zárva az ajtók, nem tud kijutni, ha menekülni szeretne.
  • Változtasd meg a környezetét, készíts neki egy biztonságos kuckót.
  • kapcsolj be zenét, vagy indíts el a tévét, vagy akár egy háztartási gép is jó szolgálatot tehet ilyenkor, ami eéllnyomja a külső zajokat.
  • Engedd le a redőnyt, vagy vidd olyan helyre, ahol a legkevésbé éri fényhatás.
  • Tartsd pórázon, ha kint vagytok, agy nem tud elmenni, ha megijed a zajtól.
  • Állatterapeutához is fordulhattok, akivel tréningezhetitek a vihar és az egyéb külső eredetű zajok megszokásához.
  • Alkalmazhattok nyugtató kötést, erről sok anyagot találsz a neten.
  • És nem utolsó sorban akár akut esetben a RESCUE® keveréket vagy terápiás céllal a 38 Bach-virág bármelyikét használhatjátok.

Segítő Bach-virágok, hogy könnyebben viselje a vihart

Fél valamitől MIMULUS Esetünkben a vihartól a hanghatásoktól. De bármilyen konkrét félelem estén adhatod.

RettegROCK ROSE – ebben az esetben nem mozdul, leblokkol, pánikba esik, akár pánikroham is kialakulhat.

Régi traumaSTAR OF BETHLEHEM – Ha tudod, hogy egy régi trauma okozza a félelmet, vagy az adott reakciót, akkor ez a szer jó szolgálatot tud tenni.

Ha szívesen olvasnál a témában többet, akkor ajánlom: Az állatok és a Bach-virágeszenciák cikket, amiben egyrészt az adagolásról is olvashatsz – egyébként nem különbözik az emberétől – és letölthető anyagot is találsz.

+1 TIPP

Bármely RESCUE® keveréket adhatod a kutyádnak, beltartalmában nincs különbség a RESCUE DAY csepp és spay és a Pets között.

Mik azok a Bach-virágeszenciák?

A Bach-virágok rendszere az érzelmi állapot harmonizálásán alapszik. A Bach-virágok szelíden, mellékhatásoktól mentesen képesek a belső egyensúlyunk megőrzésében és visszaállításában. Egy önsegítő és önmagát felfedezni vágyó egészséges ember útját támogató módszer, mely 38 virágeszenciából áll és a kiválasztásához és alkalmazásához egyszerű és könnyen megközelíthető megoldást tartalmaz.

A Bach-virágok szempontjából a legfontosabb, hogy MOST hogyan érzed magad. Ennek megfelelően kiválaszthatod az eszenciákat (maximum 7 félét), magad is. Kérheted Bach-virág konzulens segítségét, aki támogatóként és útmutatóként tevékenykedik azzal a céllal, hogy segítsen a rendszer megismerésében és abban, hogy önállóan is tudd használni a Bach-virágokat. Az eszenciákhasználataegyszerű,bárki alkalmazhatja.

Szedése egyszerű: 4×2 csepp egy pohár innivalóba naponta, de ha nem akarsz vacakolni ezzel, akkor közvetlenül a szádba is teheted.

“Amíg Lelkünk és személyiségünk harmóniában van, addig örömben és békében, boldogságban és egészségben élünk.”– dr. Edward Bach – Gyógyítsd Tenmagad (1931.)

Figyelmeztetés!

Mindig kérd ki az állatorvos vagy más szakképzett egészségügyi szakember tanácsát, ha bármilyen kérdésed van egészségügyi problémával kapcsolatban. A Bach-virág semmilyen körülmények között nem helyettesítheti az orvosi ellátást, és nem helyettesítheti a hagyományos orvosi kezelést sem, amelyet feltétlenül a kezelőorvosnak kell irányítania!

0 válasz

Szólj hozzá!

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük