,

Ha nem jön a baba

Meddőség, nem jön a gólya

Meddőség miatt orvoshoz forduló 40 év feletti nők aránya háromszorosára nőtt az elmúlt 10 évben Magyarországon. Minden bizonnyal szerepet játszik benne a kevés mozgás, a stressz, az egészségtelen táplálkozás, az elhízás, a dohányzás, a környezetszennyező anyagok, kemikáliák és az ülőmunkák elterjedése is. Sajnos sokan vannak azok, akik annak ellenére, hogy minden megpróbáltak már mégsem kopogtat náluk a gólya. A leggondosabb orvosi segítségnyújtás mellett is gyakori, hogy a párok nem járnak sikerrel. Ilyenkor kell gondolni arra, hogy lelki tényezők húzódhatnak meg a nehézségek mögött.

Funkcionális meddőség

A funkcionális meddőség hátterében nem mutatható ki olyan szervi ok, amely magyarázhatná a fogamzóképesség hiányát. A meddőségnek ezt a fajtáját egyes kutatók az evolúció során kialakult természetes válaszreakciónak tekintik, amely meggátolja a teherbeesést azokban az esetekben, ha az éppen adott környezeti vagy pszichikai feltételek nem a legmegfelelőbbek. Ezekben, az esetekben az orvosi kezelés is gyakran hatástalan marad.

A megfigyelések és a vizsgálatok azt mutatják, hogy a krónikus stressz, szorongásos állapotok, depresszió csökkentik a teherbeesés valószínűségét. A háttérben gyermekkori lelki traumák, bántalmazások, szexuális zaklatás, a korai, szülőhöz való kötödés hiánya vagy elégtelen volta, érzelmileg hideg szülő-gyermek kapcsolat, a mindennapi stressz, szeretett személy elvesztése, túlzott gyermek utáni vágy, párkapcsolati nehézségek, szexualitással, nemi identitással kapcsolatos problémák, tudatalatti félelmek állhatnak.

A negatív lelki állapotok természetesen nem csak okai lehetnek a meddőségnek, hanem következményei is, hisz a hónapról hónapra ébredő remény, majd a bekövetkező kudarc szintén szorongást, önbizalomhiányt, kisebbségi komplexust, haragot, bűntudatot, depressziót, párkapcsolati problémákat válthat ki, tovább csökkentve ezzel a teherbeesés esélyét.

Ilyen esetekben a lelki problémák felderítése és kezelése oldhatja fel az ördögi kört, háríthatja el az akadályt a gyermekvállalás útjából, melyben pszichoterápiás szakember lehet a segítségünkre.

A Bach-virágokról

A Bach-virágterápia nem a fizikai tünetekből indul ki, és nem is arra hivatott, hogy betegségeket kezeljen! Önsegítő és az önmagát felfedezni kívánó ember útját támogató módszer, melynek alapját képező negatív és pozitív érzelmek, az egészséges ember egészséges mértékű érzelmeit jelölik.
Az, hogy mely virágesszenciákat választjuk, mindig az egyéni érzelmi állapottól függ, ezért sohasem készül indikáció alapján előre elkészített keverék. A 38 egyedi eszenciából közel 300 millió féle keverék összeállítására nyílik lehetőség a különböző érzelmi állapotok függvényében.

Ezekkel a virágokkal érdemes megismerkedni:

AGRIMONY – (Apróbojtorján): Őszinteséget tartva szemelőt éli életét, mely lehetővé teszi számára a belső harmóniát. Nyílt, vidám alaptermészetű.

ASPEN (Rezgőnyár): Jól bánik különös érzékenységével. Bizakodva halad előre. Nyit az új dolgok felé, bátran szembenéz az ismeretlen helyzetekkel ezért biztonságban érzi önmagát.

CRAB APPLE (Vadalma): Tudja, hogy a rend csak átmeneti állapot, nem értékeli túl a részleteket, tisztában van saját értékeivel.

LARCH (Vörösfenyő): Megismeri saját erősségeit és gyengeségeit,bízva magában megragadja a lehetőségeket.

Mimulus_bach-virag

Mimulus guttatus Foto: Kerry Branch

MIMULUS (Bohócvirág): Bátorságot ad, higgadtsággal fogadja a nehézségeket, bátorsággal tekint a rá váró helyzetre és feladatra.

OLIVE (Olajfa): Erejével gazdaságosan bánik, megtalálja erőtartalékait.

PINE (Erdei Fenyő): Tudja hogy miért felelős és hol kezdődik mások felelőssége, és hogy megérdemli, hogy szeressék, mint bárki mást.

STAR OF BETHLEHEM (Ernyős madártej): Helyén tudja kezelni a korábbi rossz benyomásokat, tapasztalatokat. Vigaszt tud nyújtani másoknak és önmaga is képes a jelen szépségeinek megélésére.

SWEET CHESTNUT (Szelídgesztenye): Tudja, hogy mikor van itt a tettek ideje és mikor hagyja történni a dolgokat. Nehéz helyzetekben megőrzi belső egyensúlyát, ezért képes a változás lehetőségét meglátni.

WHITE CHESTNUT (Fehérvirágú vadgesztenye): Hatékonyan gondolkodik,melyet céltudatosan hasznosít. Gondolatait egy mederben tartja, melyek világosak és rendezettek.

Természetesen a sor nem teljes, hiszen a Bach doktor által meghatározott negatív érzelmek és viselkedések, mind befolyásolják lelkiállapotunkat. Többek között, hogy mennyire tudunk kiállni magunkért (CENTAURY), vagy milyen könnyen adjuk fel (GENTIAN),  vagy épp mennyire görcsösen ragaszkodunk elképzeléseinkhez (VERVAIN) és mennyire vagyunk rugalmasak (ROCK WATER).

Centaury - Kisezerjófű Bach-virágterápia

Centaury Kisezerjófű

A Bach-virágterápia eredete, lényege

A Bach-virágok rendszere az érzelmi állapot harmonizálásán alapszik. Egy önsegítő és önmagát felfedezni vágyó egészséges ember útját támogató módszer, mely 38 virágeszenciából áll és a kiválasztásához és alkalmazásához egyszerű és könnyen megközelíthető megoldást tartalmaz.
A Bach-virágok szempontjából a legfontosabb, hogy MOST hogyan érzed magad. Ennek megfelelően kiválaszthatod az eszenciákat (maximum 7 félét), magad is. Kérheted Bach-virág konzulens segítségét, aki támogatóként és útmutatóként tevékenykedik azzal a céllal, hogy segítsen a rendszer megismerésében és abban, hogy önállóan is tudd használni a Bach-virágokat. Az eszenciák használata egyszerű, bárki alkalmazhatja.
“Amíg Lelkünk és személyiségünk harmóniában van,
addig örömben és békében,
boldogságban és egészségben élünk.”
dr. Edward Bach – Gyógyítsd Tenmagad (1931.)

Egyéni szerválasztás vagy konzultáció?

Ha pillanatnyi hangulatunkon szeretnénk javítani, és ismerjük a virágokat, akár önállóan is választhatunk. Összetettebb problémáknál, régebb óta fennálló lelki diszharmónia esetén viszont célszerű egy tapasztalt, szakképzett Bach-virág konzulens segítségét kérni. A személyes konzultáció alkalmával lehetőség nyílik a jelen lévő érzelmi állapot feltérképezésére. A folyamat során újabb és újabb érzelmek jelenhetnek meg  az önismeretben való előrehaladás során, ezért a keveréket mindig az aktuális érzelmekhez, gondolatokhoz igazítjuk. A beszélgetés lényeges pontja, hogy a felismerjük és felvállaljuk személyes felelősségünket saját egészségi állapotunkkal kapcsolatban. A cseppek folyamatos szedése és a rendszeres beszélgetések hozzásegítenek az önmagunk jobb megismeréséhez, elfogadásához, szeretetéhez.

Bach-virágeszencia keverék

Foto: Pixaby

Hogyan kell a cseppeket szedni?

A Bach-virgeszenciák alkalamzása nagyon egyszerű. A maximum 7 féle virágból elkészített keverékből napi 4×4 cseppet kell a nyelv alá cseppenteni (reggel, délelőtt, délután, este), vagy egy pohár innivalóban elkortyolgatni. ha szükséges, akkor a szedés gyakorisága növelhető. Leghelyesebb, ha a keveréküveget mindig magunknál – pl. a táskánkban – tartjuk, hogy szükség esetén bárhol, bármikor használhassuk.

A Bach-virágesszenciák nem allergizálnak, és nincsenek mellékhatásaik, egyaránt jól kombinálhatóak a hagyományos orvosi és egyéb természetgyógyászati módszerekkel. A cseppeket alkalmazhatjuk a pulzuspontokon, finoman a bőrbe dörzsölve, de tehetünk belőle a fürdővizünkbe, alkalmazhatjuk borogatásként is.

Meddig érdemes szedni egy keveréket?

Ez egyénileg nagyon változó lehet. A Bach-virágok használata az egyént kezeli, így az önmagunk megismerésének folyamata is mindig egyéni. Ezért nem lehet megmondani, hogy mennyi ideig használjuk a cseppeket.

 

Forrás:
Koncsik Rita (2018.03.08.) Tíz év alatt háromszorosára nőtt a meddő párok száma –  vg.hu
[/av_textblock]

0 válasz

Szólj hozzá!

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük